روز دختر | بلاگ

روز دختر

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

واقعیت اینه که نوشتن در مورد موضوعی که همه در موردش مینوسند هیچوقت برام جذاب نبوده اما شاید دیدن لاک ها و رژ لب هایی که شدن نماد دختر بودن نگران کنندست!

و جامعه ای که داره در ازای بدست آوردن استقلال و شخصیت زن، که یک ضرورت هم هست، بهایی رو میده که شاید جبران ناپذیر باشه و اون کمرنگ شدن زنانگی و لطافت زن هست!

من اما فکر میکنم نمادی اگر قراره برای دختر وجود داشته باشه، شاید بهتر باشه اون نمادعروسک هاش باشه، عروسک هایی که به ما میگن که یک دختر از اول مادر زاده میشه، پر ازمهر و پر از محبت و سرشار از دلسوزی و دلرحمی! عروسک هایی که ثابت میکنند مهر ورزی در دختر یک نیازه، دخترها نیاز دارند که دوست داشته باشند و محبت کنند!

لابه لای دفتر نامه هام، که قبلا هم در موردش صحبت کرده بودم، دنبال نامه ای میگشتم برای دخترم اما قبل از پیدا کردن یک نامه مناسب، اصل وجود همچین نامه هایی توجهم رو جلب کرد، نامه هایی که دخترهای زیادی ممکنه برای بچه هاشون نوشته باشند اگر اهل نوشتن باشند و اگر نه به نظرم همه دخترها، حرف های زیادی داشتند برای گفتن به فرزندشون که خب چه حیف که مکتوب نشدند و فراموش شدند!

این نامه ها برای من یک راز بود و یکی از دلایلش این بود که همیشه از اینکه دیگران از من تصور یک دختر احساساتی و فانتزی داشته باشند میترسیدم، بیشتر دلم میخواست دختر قوی ای باشم، دلم میخواست ظاهر شخصیتم پوشش منطق داشته باشه و قدرت! از مسخره شدن بخاطر احساساتم وحشت داشتم، از زودرنج بودن و حساس بودنم خجالت میکشیدم که همیشه پنهانش کردم!

امروز اما فرصتی به من داد که همه اینها رو بپذیرم! بله من یک دختر احساساتی هستم، دختری که حساسه و گاه زودرنج چون به جزئیات توجه داره! دختری که فانتزی هایی داره و داشته، فانتزی هایی که فقط یک دختر میتونه درکشون کنه J

اما بعضی راز ها هستند وقتی فاش میشند، متوجه میشیم که خیلی های دیگه هم این راز رو داشتند و شاید به دلیل مشابه پنهانش کردند.

 امروز من میدونم که این روحیات یک عمومیت هست که هر دختری در ذات خودش داره و روزی اگر دختری داشتم، بهش میگم که استقلالش رو، منطق عالی و وارسته و افکار تربیت شده خودش رو با حفظ همه این روحیات بدست بیاره، رنج از حساسیت هایی که ناشی از توجه به جزئیات هستند رو با تحلیل های منطقی ای از بین ببره که با مطالعه و تفکر بدست آورده نه با دیگه توجه نکردن به جزئیات! استقلالش رو با بیشتر کردن عزت نفس و اعتماد به نفسش بدست بیاره نه با سرسخت شدن و از بین بردن لطافت هاش و البته که بهش یاد میدم که سرچشمه مهر و عشقته، پس برای دوست داشتن و دوست داشته شدن به هیچ کس نیازی نداره و هرگز نباید سدی برای این مهر بسازه....

به دخترم یاد میدم که روحیات دخترانش یک موهبت هستند از طرف خدا اما وقتی باارزش تر خواهند شد که بتونه با فکر و منطق و اندیشه عالی که خودش بدست آورده، زندگی شایسته ای بسازه و از این موهبت ها، در اون زندگی بهره ببره! این روحیات مثل بارانی هستند که اگه به یه زمین بارور بباره باعث رشد و سرسبزی و میوه ها و ثمرات عالی خواهد شد و اگر به بیابان بباره، فایده ای جز سیرآب کردن خزندگان و درندگان و خارو خاشاک نداشته!

روز دختر رو هم به خودم و  دختر آیندم (این بار اما با افتخار!) و به همه دختر های سرزمینم تبریک میگم J

روز,دختر,...
نویسنده : بازدید : 3 تاريخ : جمعه 27 مرداد 1396 ساعت: 6:49